MICE: Toplantılar, Teşvikler, Konferanslar ve Sergiler

Seyahat bağlamında “MICE” terimi, toplantılar, teşvikler, konferanslar ve sergiler için kullanılan bir kısaltmadır. MICE pazarı, seyahat endüstrisinde büyük bir para üreticisi olan konferans, seminer ve diğer etkinlikleri planlama, rezervasyon ve kolaylaştırmaya adanmış özel bir grup turizmi nişini ifade eder.

Bununla birlikte, bu endüstriye atıfta bulunmak için MICE’ın kullanılması, bu seyahat pazarının her bileşenini kapsaması açısından faydalıdır. İster şirket çalışanlarınız için bir grup gezisi düzenlemek ister (teşvik), ister alanınızdaki en son yeniliklere (konferans) odaklanan büyük bir etkinlik düzenlemek isterseniz, MICE seyahat acenteleri seyahat programınızı ayırtmanıza yardımcı olabilir.

Toplantı, Teşvik, Konferans ve Sergi Seyahat Kısaltması

MICE seyahat bir takım bileşenleri içerir ve bu alanda çalışan acentelerin büyük ve küçük gruplar ve daha kısa ve daha uzun süreli etkinlikler için bir dizi seyahat ve konferans hizmeti sunması gerekir.

MICE pazarında yer alan personel ve işletmeler arasında kurumsal toplantı planlayıcıları, otellerin toplantı ve kongre bölümleri, konferans merkezleri veya yolcu gemileri, yiyecek ve içecek yöneticileri, lojistik firmaları, özel tur operatörleri ve transfer şirketleri, teşvik evleri, profesyonel ticaret organizasyonları, turizm panoları bulunmaktadır. , turizm ticaret dernekleri ve seyahat satış profesyonelleri bulunur.

MICE seyahat acenteleri genellikle yıllar önce yapılan organizasyon ve planlama nedeniyle genellikle büyük şirketlere bağlıdır. Destinasyonlar genellikle kendilerini MICE konumları olarak pazarlar ve kongre ve ziyaretçi büroları aracılığıyla etkinlikler için teklif verir. Ziyaretçilerin ev sahibi konumu üzerindeki ekonomik etkileri sayesinde sağladığı gelirlerin artması nedeniyle büyük etkinlikleri çekmek için sübvansiyonlar sunabilirler.

Farklı Türler

Acentenizle hangi tür MICE seyahatini yapacağınızı anlamaya gelince, kısaltmayı oluşturan farklı terimleri anlamak önemlidir. Toplantı ve konferans seyahati kulağa benzer gelse de, ihtiyaçlarınızı temsilcinize açıklarken aralarındaki küçük farklılıklar önemli olacaktır.

Toplantı Seyahati

Uluslararası Profesyonel Kongre Organizatörleri Birliği, bir toplantıyı belirli bir etkinlik için bir yerde bir araya gelen veya bir kerelik bir olay olabilen veya düzenli olarak yinelenen çok sayıda insan olarak tanımlar. Basitçe söylemek gerekirse, toplantı seyahati, böyle bir toplantı için herhangi bir sayıda insanı organize etmek anlamına gelir, yani bir şirket spor gezisi de içerebilir.

Konferans Seyahati

Öte yandan, bir konferans, bir yerde toplanan insanların toplanması olduğu bir toplantıya benzer, ancak konferansların genellikle belirli hedefleri ve bilgi alışverişleri vardır. Bu nedenle, konferans seyahati aynı meslek veya alandaki insanlar için güzergahlar, toplantılar ve etkinlikler düzenlemeyi içerir.

Teşvik seyahati

Teşvik edici seyahat, MICE seyahatinin anlaşılması daha zor bileşenlerinden biri olabilir, çünkü grup olaylarıyla uğraşmak zorunda değildir. Bunun yerine, teşvik gezisi genellikle çalışanlara ödül olarak verilir. Teşvik seyahatinin genellikle bir iş veya açık bir eğitim bileşeni yoktur, bunun yerine performans için sürekli motivasyon sağlamak amacıyla daha çok iş dışı bir tatildir.

Kategoriler: Turizm

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir