Araç Kiralama Hizmeti

Araç kiralama hizmeti hem bireyler hem de şirketler ve kurumlar için giderek daha önemli bir gereklilik haline gelmiştir. Turizm algısının gelişmesi ve havaalanı sayısındaki artış, hem uzun hem de kısa vadeli araç kiralama talebinde artışa neden oldu. Birçok yerel ve küresel markanın sunduğu ayrıcalıklı hizmetler arasından seçim yapmak kullanıcı için oldukça zordur. Bununla birlikte, hangi marka veya ofise en uygun fiyatlı araç kiralama seçeneğinin sunulduğunu araştırmak yine çok zor olabilir.

Son yıllarda turizm sektörü araç kiralama hizmetinden ayrı düşünülemez. Aslında hem Türkiye’de hem de dünyada bu alanlarda tatil, iş gezisi, seyahat ve turizm kavramıyla iç içedir. Peki, kiralık araba konsepti nasıl ortaya çıktı ve nasıl gelişti? Aslında, bu sorunun cevabı hem hizmetin amacına hem de çok önemli bir ihtiyacı karşılamak için farklı alanları nasıl geliştirebileceğinin cevabıdır.
Bugün, tüm dünyaya yayılmış uluslararası markaların ofis ağı tarafından sunulan araç kiralama hizmeti, iş gezileri, aile ve akraba ziyaretleri, tatil veya turist ziyaretlerini daha rahat ve eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor.

Araba Kiralama Hizmeti Neleri Kapsar?

Araç kiralama içerisinde en yaygın olarak kullanılan günlük araç kiralamadır.

  • Uzun süreli kiralama,
  • Filo kiralama,
  • Premium kiralama,
  • Şoförlü araba kiralama,
  • Havaalanı transfer kiralama

gibi hizmetler de mevcuttur. Bu hizmet türlerinden birini seçerek, istediğiniz kadar kullanabileceğiniz araçlara sahip olacaksınız.

En yaygın araç kiralama türü günlük kiralamadır. Günlük araç kiralama sürecinde rent a car markasının sunduğu mevcut araçlar arasından seçim yaparak temiz ve bakımlı aracınızı rezervasyon sırasında alacaksınız. Kiralama süresinin sonunda aracı belirttiğiniz tarihte belirtilen kiralama ofisine teslim edeceksiniz. Bazı servis paketlerinde, araç size şirketin otoritesi tarafından getirilebilir ve şirketin otoritesi tarafından belirtilen yerden alınabilir.

Araç Kiralama Neden Avantajlıdır?

Ülkemizin giderek daha fazla farkında olduğumuzdan, araba kiralamak çoğu zaman araba satın almaktan daha karlı olabilir. Bunun nedeni, kiralık araç fiyatları belirlendiğinde, bu rakama araç bakımı, temizlik, hasar veya hasar için olası maliyetler, yedek araçla derhal değiştirme, vergi, periyodik bakım, sigorta gibi öğeleri içermesidir. Ayrıca, bu süreçlere dayanarak bireyle veya şirketle uğraşmak zorunda kalmamak da önemlidir. Öte yandan, şirketlerin filolarında genellikle en eski, 2-3 yaşında ancak kilometrede çok düşük araçlar vardır. Bu, kullanıcıya yeni bir model ve donanımlı bir araç kullanma konforu ve prestijini verir. Özellikle tatil günlerinde ve özel günlerde her gün arabaya ihtiyaç duymayan bir arabaya ihtiyaç duyan bireysel bir kullanıcı için vergi, bakım, sigorta veya hasar masrafı gerektirmeyen bir aracın kullanılması son derece avantajlı olabilir. Diğer bir deyişle; Kasko, Trafik Sigortası, vergiler, bakım ve onarımlar, park ücretleri ve hatta kendi bütçeniz gibi masrafları ödemek zorunda kalmadan yalnızca yılın bir veya iki yılında kullanacağınız bir araç için yeni bir araç kullanabilirsiniz. Aynı durum uzun dönem kiralama döneminde şirketler ve kurumlar için de geçerlidir.

Kategoriler: Turizm